Zaproszenie na WIECZERZĘ WIGILIJNĄ

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, uprzejmie informujemy, że dnia 19 grudnia 2019 roku o godz. 13.00 w Centrum Pastoralnym przy ul. Podchorążych 2, odbędzie się uroczysta Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...

Podsumowanie zbiórek żywności

Dzięki hojności darczyńców Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu mogło obdarować świątecznymi paczkami żywnościowymi najbardziej potrzebujących.

W ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” (w dniach 22-24.11.2019 r.) wolontariusze sztabu MCPR zebrali łącznie 2150 kg darów: 1455 kg żywności długoterminowej, 160 kg słodyczy, 40 kg środków czystości, 495 kg innych darów rzeczowych (340 kg odzieży, 45 kg obuwia, 50 kg zabawek i 50 kg książek, artykułów szkolnych i papierniczych).

W niedzielę w Dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów (24.11.2019 r.) podczas meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i KPR Legionowo na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu wolontariusze Akcji PDPZ zbierali dary żywnościowe i słodycze w ramach akcji PDPZ, zebrano ok. 330 kg żywności długoterminowej.

Czytaj więcej...

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Wielka uliczna zbiórka darów odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.11). Ale już od piątku, w wybranych zamojskich sklepach, przyjmowane będą produkty spożywcze.

 Artykuły spożywcze, słodycze, żywność z długim terminem ważności będą zbierane w sklepach PSS Społem, a inne dary rzeczowe takie jak np. odzież, obuwie, zabawki, będą zbierane w niedzielę (24.11.) w godz. 10:00 – 14:00 do samochodów oznaczonych plakatami Akcji PDPZ. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki, które jeszcze przed świętami trafią do osób i rodzin potrzebujących (wskażą je pracownicy socjalni).

W tegorocznej akcji PDPZ w Zamościu weźmie udział ok 80 osób, to dorośli wolontariusze, a także dzieci i młodzież z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, Szkoły Mundurowej w Zamościu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu oraz dzieci pracowników MCPR.

Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas niedzielnego meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i KPR Legionowo, który odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Czytaj więcej...

CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ OGŁASZA NABÓR UCZESTNIKÓW DO ZAJĘĆ REINTEGRACJI SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ

BĘDĄC UCZESTNIKIEM MASZ MOŻLIWOŚĆ:
Podnoszenia swoich kwalifikacji w okresie od 01.01.2020 do 30.06.2021 w jednym z czterech warsztatów:

* gastronomicznym
* remontowo-budowlanym
* pielęgnacji zieleni
* porządkowo-opiekuńczym

Czytaj więcej...

APEL DO MIESZKAŃCÓW ZAMOŚCIA

Z uwagi na okres jesienno-zimowy prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej a szczególnie osoby bezdomne, w podeszłym wieku, chore, niepełnosprawne i samotne.

Czytaj więcej...

Nabór chętnych do udziału w programie „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2019

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu uprzejmie informuje, iż obecnie realizowany jest Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2019, w ramach którego występują dwie formy wsparcia: „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” oraz „Opieka wytchnieniowa w formie specjalistycznego poradnictwa” .

Czytaj więcej...

serwis BIP

Rodzina 500+

logo esp

PFRON

Rodo co musisz wiedziec

AKTYWNY SAMORZĄD

Misja

Kompleksowa pomoc osobom i rodzinom w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać wykorzystując własne środki możliwości i uprawnienia. Przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej, pomoc rodzinom we właściwym wypełnianiu ich funkcji i zadań, zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych osób i rodzin oraz umożliwienie im bytowania w warunkach odpowiadających godności człowieka.

logo   ratusz.pl
 logo  
organizator adopcja logo kolor.jpg.1334302110090  company logo
logo wolontariatu 250 logo nl 20lat
logo zfis 
2163 b 1024 800 0 00 images phocagallery robert z pawel wigo1